Ekim 9, 2020

Şirvan Ak Kimdir?

ŞİRVAN AK KİMDİR

Şirvan AK 1983 tarihinde Diyarbakır da doğmuştur,   15 yaşında Kocaeli  nin İzmit ilçesine  ailesi ile  birlikte göç etmek zorunda kalan 6 kardeşli bir ailenin en büyük oğludur. 

Elektronikle tanışmam, Babamın da mesleği olan bu mesleğe merakım  çok erken yaşlarda başladı  ve hayatım elektronik üzerine yaptığım deneyler ve projelerle devam etti. Daha o yaşlarda birçok farklı malzemeden farklı deneyler yaptım ve ilgi görmeye başladı, kısacası merakım beni bu meslekte kariyer sahibi olmamı sağladı.

İlk ticarete atılmam da  oldukça erken yaşlarda başladı,  16 yaşında  İzmit Belsa Plaza da bilgisayar  sektöründe Multisystem  adı altında bir firma kurarak  meslek hayatıma başladım ve vatani görevime kadar bu firmada mesleğime devam ettim.

 2002 yıllarında Sismik dedektör   adı altında yeni bir firma kurdum ve  meslek hayatıma kaldığı yerden devam etmeye başladım  ve burada kartların yazılımından kart tasarımlarına kadar çizimi kendime ait olan yer altı görüntüleme cihazlarını ürettik.

2005 yılında kurulan ve halen faaliyette olan Servisx Elektronik Bilgisayar ve Oto Ses Sistemleri adı altında bilgisayar sektöründen a-z   endüstriyel elektronik kart cizim ve yazılım konusunda hizmet vermek tedir. ayrıca en küçük elektronik parçadan hastanelerin ultrason cihazlarına kadar tamir bakım ve onarımlarını yapmaya devam ediyoruz.

Open chat
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?