Aralık 27, 2018

Range Rover ve Jaguar EGR iptali

EGR Valfi, zamanla yıpranma kaynaklı meydana gelen kurum ( kömür tozuna benzer bir kitle vb. ), kirlenme vs. gibi durumlar nedeniyle aracın performasının düşmesinden, arızalanmasına kadar birçok riske neden olabilir.

Tıkanıklık belirli bir seviyeye geldiğinde aracın göstergesinde motor arıza ikazı veya partikül filtre dolu uyarısı verir ve motor gücü kısıtlanır. Bu durumda asıl yapılması gereken parçaları yenisi ile değiştirmek olsa da yüksek maliyetlerinden dolayı  dünyanın birçok ülkesinde  EGR problemlerinde çözüm olarak arızalı parçaların iptal işlemi uygulanmaktadır.

EGR valfi arızası nasıl anlaşılır? Araç motorunun daha kaliteli bir performans göstermesi için hayati bir öneme sahip olan EGR valfindeki olası arıza belirtileri genellikle EGR Valfi kirlenmesi veya bozulması sonrasında  araç motorunun sarsıntılı bir şekilde çalışması  Çekiş düşüklüğü, hareket halindeyken titreme ,tekleme gibi belirtiler göstermesi EGR Valfinin kirlendiğinin bir göstergesi olabilir. Eğer zamanında müdahale edilmez ise başka sorunların çıkması olasıdır.veya hiç çalışmaması şeklinde kendini gösterebilir ayrıca  artan yakıt tüketimi gözle görülür oranda artacaktır.

Detaylı Bilgi İçin : 0262 321 19 19